Ziftten Kurtarılan Yavru Köpekler Yeni Yuvalarını …

11.05.2017

1.117 views Kişi Okumuş

0 Yorum

Spread the love

EDİRNE Belediye ekipleri, zifte yapışan 3 köpek yavrusu ve annelerini bulundukları yerden kurtararak Sokak Hayvanları Barınağı’nda tedavi altına alınmalarını sağladı.

Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri gelen ihbar üzerine Devlet Hastanesi Selimiye Ünitesi’nde bulunan inşaat deposuna gitti. Depoda zifte bulanarak ölmek üzere olan 3 yavru köpek ve annelerini bulan ekipler, kurtarma çalışmalarına başladı. Ekipler, titizlikle yürüttükleri kurtarma çalışması sonucunda anne ve yavruları bulundukları yerden alınarak Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’na getirildi. Ekipler tarafından Sokak Hayvanları Barınağı’na getirildiklerinde anne ve yavru köpeklerin durumlarının ağır olduğunu ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, şöyle dedi:

“Yavru köpeklerin tüm vücudu, anne köpeğin ise bir kısmı zifte bulanmış durumdaydı. Veterinerlerimiz, hareket edemez halde olan yavruları kaybetmek üzere olduklarını belirttiler. Özenli bir çalışma sonucunda zifti vücutlarından tamamen temizlemeyi başaran ekiplerimiz hemen ardından gerekli tedavileri gerçekleştirmeye başladı.”

Anne ve yavru köpeklerin ayrı bir yerde bakımlarının sürdürüldüğünü ifade eden Gürkan, “Şu an anne ve yavrularının durumu gayet iyi. Bir süre daha barınağımızda misafir edeceğiz. Ardından bu üç sevimli yavruyu sahiplendirerek, yeni yuvalarına uğurlayacağız” dedi.

Özverili çalışmaları için barınak çalışanlarını takdir ettiğini belirten Gürkan, “Türkiye’nin en iyi barınaklarından birine sahibiz. Bunu biz değil, başka illerdeki barınakları gezip gören hayvanseverler söylüyor. Sevimli dostlarımız için şartları iyileştirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İhbarda bulunarak ekiplerimizi durumdan haberdar eden vatandaşımıza da duyarlılığı için teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

– Edirne

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.